wodneKaczki, gęsi, łabędzie, zwane popularnie ptactwem wodnym, żywią się trawą, owadami, ślimakami, jak również zbierają pożywienie z powierzchni wody. By jednak ich hodowla zapewniała wysokiej jakości składane jaja, jak też odpowiednie mięso niezbędne jest stosowanie odpowiednio zbilansowanego pożywienia. Szeroka gama pożywienia dla ptactwa wodnego z serii Hobbyline opracowana została specjalnie z myślą o potrzebach żywieniowych ptactwa wodnego na poszczególnych etapach ich rozwoju.

Ptactwo wodne

• Water birds start: 
Pożywienie odpowiednie dla najmłodszego ptactwa każdego rodzaju. Jest to skoncentrowane pożywienie bogate w proteiny oraz odpowiednią dawkę energii niezbędną do zapewnienia optymalnego rozwoju. Może być podawane zwierzętom w wieku do ok. 4 tygodni.

• Water birds 1: 
Kiedy zwierzęta osiągają wiek 4 tygodni należy rozpocząć podawanie granulowanej paszy „Water birds 1” i stosować ją aż do 10 miesiąca życia zwierząt. Młode ptaki rozwijają się bardzo szybko. Dlatego też pożywienie to zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz aktywne składniki zapewniające młodym ptakom optymalny wzrost, w tym właściwą budowę kości, piękną sylwetkę oraz gładkie i lśniące upierzenie.

• Water birds 2: 
Począwszy od ukończenia 10 miesiąca aż do okresu nieśności należy podawać paszę „Water birds 2”. Właściwy rozwój ptaków już się zakończył, dlatego poziom protein zawartych w pożywieniu został zmniejszony. Ta pełna smaku pasza ma więc na celu utrzymywać zwierzęta w doskonałej kondycji.

• Water birds laying (do stosowania w okresie nieśności): 
Ta granulowana pasza została opracowana specjalnie dla ptaków w okresie nieśności. Wpływa ona pozytywnie na witalność zwierzęcia, nieśność i jakość jaj wylęgowych.

Białko
surowe
(%)
Tłuszcz
surowy
(%)
Minerały
(%)
Celuloza
surowa
(%)
Vit. A
(%)
Vit. D
(%)
Vit. E
(%)
Water birds start
24
5
6.5
3
12500
2500
25
Water birds 1
20
5.5
6
4
12500
2500
25
Water birds 2
17
6
6
4
12500
2500
25
Water birds laying
17
5
11
4
12500
3000
30