kozaDzięki specyfice układu pokarmowego tych zwierząt składniki energetyczne pobierane są z wysokobłonnikowych produktów. Dla zapewnienia im zrównoważonej diety, bogatej w witaminy oraz pierwiastki śladowe, warto zdobyte naturalnie pożywienie lub podawaną pasza wzbogacić o odpowiedni dodatek.

Kozy

• Goat pellet: 
Pełen smaku i pożywny granulat bogaty we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Podobnie jak w przypadku paszy dla innych przeżuwaczy, szczególną uwagę przy opracowywaniu granulatu zwrócono na zachowanie właściwej równowagi pomiędzy różnicą w szybkości trawienia różnych składników naturalnych. Właściwe składniki w połączeniu z odpowiednią zawartością wapnia i fosforu w paszy gwarantują doskonałą produkcję mleka. Równie ważne jest podawanie zwierzętom świeżego siana i paszy objętościowej.

• Deer mix: 
W warunkach naturalnych zwierzyna płowa, zaliczająca się do rodzimych przeżuwaczy, żywi się wszelkiego rodzaju trawami i roślinami, pędami drzew, itp. Zwierzęta te doskonale przyswajają produkty wysokobłonnikowe. Hodowane w środowisku zamkniętym, przyswajają błonnik żywiąc się trawami. Chcąc więc zadbać o zdrowie i zapewnić tym zwierzętom odpowiednią dawkę witalności należy podawać im dodatkową paszę bogatą w składniki odżywcze i witaminy. Mieszanka ta składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych składników naturalnych gwarantujących wartościowe pożywienie.

Białko
surowe
(%)
Tłuszcz
surowy
(%)
Minerały
(%)
Surowa
celuloza
(%)
Vit. A
(%)
Vit. D
(%)
Vit. E
(%)
Goat pellet
16
4.5
8.5
10.5
10000
2000
20
Deer mix
16
4
8.5
10.5
10000
2000
20